"سید حسین دهدشتی" کارنامه تیم اعزامی ایران به اجلاس اوپک را قابل تقدیر خواند و افزود: این تیم که از متخصصان با سابقه عرصه نفت تشکیل شده است، با مشاورههایی که به سرپرست وزارت نفت دادند، مانع از افزایش سقف تولید شوند.

به گزارش انتخاب؛ نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تلاش علی آبادی برای بهره بردن از نظرات این کارشناسان باعثموفقیت تیم اعزامی ایران به اوپک شد و تلاش‌های گسترده عربستان برای بالا بردن حجم تولید اوپک را ناکام گذاشت.

وی همچنین افزود: ایران در اجلاس سران اوپک با کشورهای عراق، الجزایر و ونزوئلا اتحادی را در برابر افزایش حجم تولید ایجاد کرد و این اتحاد باعثشد سایر کشورهای عضو نیز برای ثابت نگاه داشتن سقف تولید اوپک متقاعد شوند.

علی‌آبادی به اجلاس آتی اوپک نمی‌رسد

وی با بیان این که اجلاس آتی اوپک سه ماه دیگر برگزار می‌شود، تأکید کرد: بر اساس قانون مهلت علی‌آبادی برای سرپرستی وزارت نفت سه ماه است و به این ترتیب وی امکان حضور مجدد در این اجلاس به عنوان سرپرست را ندارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: بهتر است رئیس جمهوری برای حفظ جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (OPEC) هر چه سریعتر وزیر نفت را به مجلس معرفی کند.