به گزارش افکارنیوز، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات مطرح شده درخصوص استیضاح وزیر علوم ازجمله برخی انتصابات در این وزارتخانه و کاهش رشد علمی دانشگاه ها اظهار داشت: بنده عملکرد وزیر را در خصوص انتصاباتش درست نمی‌دانم، به دلیل این که از نیروهایی استفاده کرد که مجلس نسبت به آنها حساسیت دارد.

نماینده مردم تهران ادامه داد: زمانی که دانشگاه ها باید با آرامش اداره شود، دلیلی ندارد که وزیر علوم از بین این همه نیروی علمی، به سراغ کسانی برود که مجلس به آنها حساسیت دارد.

توکلی گفت: این کار به معنای نوعی لجاجت با مجلس است و طبعا آثار منفی دارد و اعتماد را از بین می برد و نوعی تخاصم را با مجلس ایجاد می کند.

وی افزود: بعلاوه اینکه درباره برخی انتصابات ایشان حرف و حدیثزیاد است و به نظرم وزیر علوم از این حیثاشتباه کرد که با انتصاب برخی افراد تفاهم بین مجلس و دولت را از بین برد.

توکلی همچنین در پاسخ به سئوالی پیرامون برخی تلاشها برای استفاده از موضوع بورسیهها درجهت تحت تاثیر قرار دادن روند استیضاح وزیر علوم گفت: گرچه تحصیل افراد با استفاده از بورسیه های غیر قانونی، غلط است، اما نمی توان آن را به تمام بورسیه ها تعمیم داد و باید موضوع به صورت دقیق بررسی شود.