به گزارش افکارنیوز، فرهاد توحیدی در پاسخ به اینکه در آستانه‌ی ۲۱ شهریور ماه روز سینما، اولین درخواست جدی‌شان از رییس جدید سازمان سینمایی که در کوتاه‌مدت می‌تواند عملی شود، چیست؟ به خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این مطلب ادامه داد: پس از بازگشایی ساختمان خیابان سمنان، ما می‌توانیم، ساختمان را برای برگزاری مجمع عمومی و حتی برگزاری مراسمی برای بزرگداشت «روز سینما» آماده کنیم.

او یادآور شد: نزدیک به دو سال است که درب ساختمان خیابان «سمنان» بسته است، بنابراین این ساختمان به رسیدگی‌های اولیه‌ای نیازمند است، بعضی از اتاق‌هایش ریزش‌هایی داشته و باید آنجا را برای برگزاری مجمع عمومی آماده کنیم.

توحیدی اذعان داشت: ما پانزده روز پس از بازگشایی درب خانه سینما برای برگزاری مجمع عمومی آمادگی داریم. اگر ۲۱ شهریور روز سینما این اتفاق بیفتد، ما این مبنا را می‌گیریم که می‌توانیم برای ۱۵ روز بعد طبق قانون تاریخ برگزاری مجمع عمومی را بگذاریم.

رییس هیات مدیره‌ی خانه‌ی سینما در پاسخ به اظهارنظر اخیر وزیر ارشاد مبنی براینکه هیات مدیره‌ی فعلی باید منحل و انتخابات برای برگزاری مجمع عمومی جدید برگزار شود به ایسنا گفت: مرجع برگزارکننده مجمع عمومی خانه سینما، هیات مدیره‌ی فعلی است که طبق قانون تا برگزاری مجمع عمومی متولی اداره‌ی موسسه است.

وی یادآور شد: اگر هنوز مساله تصویب اساسنامه خانه سینما در دستور کار باشد، ابتدا باید مجمع عمومی فوق العاده را برای تصویب اساسنامه‌ برگزار کنیم و براساس اساسنامه مصوب شده، اعلام فراخوان مجمع عمومی عادی داشته باشیم تا هیات مدیره آتی را انتخاب و خانه سینما را به هیات مدیره جدید تحویل بدهیم.

توحیدی در پاسخ به اینکه چه مقطعی را برای بازگشایی خانه سینما پیش‌بینی می‌کند، به ایسنا گفت: به هر حال ما همچنان بر آنچه که آقای دکتر روحانی در جریان مناظره‌های انتخاباتی‌اشان گفتند، امیدواریم که در یک ماه اول کاری دولت، مساله خانه سینما حل شود.

وی خاطرنشان کرد: البته الان از آغاز به کار دولت سی و یک روز می‌گذرد، به هر حال امیدوار بودیم در طول یک ماه اول این اتفاق بیفتد.

رییس هیات مدیره‌ی خانه سینما در عین حال گفت: البته ما تنگنا‌ها را درک می‌کنیم و با توجه به اظهارات آقای جنتی که تاکید کردند حل و فصل ماجرای خانه سینما را به معاون وزیر و جناب ایوبی واگذار کرده‌اند، امیدواریم در اسرع وقت موضوع خانه سینما حل و فصل شود.

توحیدی تاکید کرد: ما آمادگی داریم پس از بازگشایی خانه سینما، فراخوان مجمع عمومی را اعلام کنیم، البته روندی که قرار بود در شش مرداد ماه گذشته انجام شود و متوقف ماند و اگر آقای شمقدری و همکارانشان همکاری می‌کردند و مجمع عمومی برگزار می‌شد در دولت دهم هم خانه سینما باز می‌شد بنابراین امیدواریم دولت محترم به توافقات انجام شده در دولت قبلی پایبند باشد.

رییس هیات مدیره‌ی خانه سینما در پاسخ به این که شنیده می‌شود قرار است روز سینما درب خانه سینما باز شود به ایسنا گفت: ما هم شنیده‌ایم. اما عادت کرده‌ایم تا موقعی که همه چیز رنگ واقعیت پیدا نکند، باور نداشته باشیم اما امیدواریم.

به گزارش ایسنا، علی جنتی در جدیدترین اظهارنظرش با تاکید بر اینکه تفرقه بین سینماگران باید از بین برود، گفت: سیاست وزارت ارشاد، ایجاد یک خانه سینما با هیات مدیره‌ای جدید است تا تمام سینماگران را زیر یک سقف جمع کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تفرقه و اختلافی که بین سینماگران افتاده را باید حل و فصل و ضوابط جدیدی را برای شان تعیین کرد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست ایجاد یک خانه سینما به معاونت سینمایی وزارت ارشاد واگذار شده و همه تلاش ما این است که مجموعه سینماگران را زیر یک سقف متمرکز و مصائب و مشکلات آنها را حل کنیم.

جنتی افزود: هیات مدیرهای که در حال حاضر وجود دارد باید منحل شود و با تشکیل یک مجمع عمومی و انتخابات آزاد هیات مدیره جدید کار خودش را آغاز کند و همه تابع مجموعه جدید باشند.