به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا، از جمله اتفاقات مهم روز سهشنبه ميتوان به كسب يك مدال نقره و يك مدال طلا توسط مايكل فلپس اشاره كرد كه باعث شد تعداد مدالهاي اين شناگر آمريكايي در ادوار مختلف المپيك به عدد ۱۹ برسد. به اين ترتيب فلپس از ركورد ۱۸ مدال لاریسا لاتینینا ژیمناست سابق شوروری عبور كرد و ركورددار تعداد مدال در بازيهاي المپيك شد.

همچنین یه شیون دختر ۱۶ ساله چینی که پدیده شنای این دوره المپیک بوده، موفق شد دومین مدال طلای خود در بازی‌های لندن را کسب کند. دومین طلای این شناگر نوجوان در ماده ۲۰۰ متر انفرادی مختلط زنان به دست آمد. همچنین ناصر العطیه قهرمان قطری رقابت‌های رالی پاریس داکار که در رشته تیراندازی به اهداف پروازی شرکت کرده بود، موفق شد مدال برنز المپیک را از آن خود کند.

** شیرجه ۱۰ متر هماهنگ زنان:

۱ رولین چن و هائو وانگ از چین

۲ پائولا اسپینوسا سانچس و آلخاندرا اورسکو لوسا از مکزیک

۳ میگان بنفیتو و روسلین فیلیون از کانادا

** پرش با اسب انفرادی:

۱ میشل جونگ از آلمان

۲ سارا آلکوتسون استولت از سوئد

۳ ساندرا آفارت از آلمان

** پرش با اسب تیمی:

۱ آلمان

۲ بریتانیا

۳ نیوزیلند

** شمشیربازی، فویل انفرادی مردان:

۱ شنگ لی از چین

۲ علاءالدین ابو کاظم از مصر

۳ بیونگچول چوی از کره جنوبی

** ژیمناستیک هنری زنان:

۱ آمریکا

۲ روسیه

۳‌ رومانی

** جودو ۸۱ کیلوگرم مردان:

۱ جائه بوم کیم از کره جنوبی

۲ اوله بیشوف از آلمان

۳ ایوان نیفونتف از روسیه و آنتونی والویس فورتیر از کانادا

** جودو ۶۳ کیلوگرم زنان:

۱ اورسکا زولنیر از اسلوونی

۲ لیلی ژو از چین

۳ انو اوشیه از ژاپن و امان گوریس از فرانسه

** تیراندازی به اهداف پروازی مردان:

۱ وینسنت هانکوک از آمریکا

۲ آندرس گولدینگ از دانمارک

۳ ناصر العطیه از قطر

** شنای ۴ در ۲۰۰ متر آزاد تیمی مردان:

۱ آمریکا

۲ فرانسه

۳ چین

** شنای ۲۰۰ متر آزاد زنان:

۱ آلیسون اشمیت از آمریکا

۲ کمیل موفات از فرانسه

۳ برونته بارات از استرالیا

** شنای ۲۰۰ متر پروانه مردان:

۱ چاد له کلوس از آفریقای جنوبی

۲ مایکل فلپس از آمریکا

۳ تاکشی ماتسودا از ژاپن

** شنای ۲۰۰ متر انفرادی مختلط زنان:

۱ یه شیون از چین

۲ آلیسیا کوتس از استرالیا

۳ کایتین لورنز از آمریکا

** وزنه‌برداری ۶۹ کیلوگرم مردان:

۱ گینگ فنگ لین از چین

۲ تیریاتنو تیریاتنو از اندونزی

۳ کنستاتین مارتین رزوان از رومانی

** وزنه‌برداری ۶۳ کیلوگرم زنان:

۱ ماریا مانزا از قزاقستان

۲ سوتلانا تساروکائوا از روسیه

۳ کریستین گیرارد از کانادا

** کانوی انفرادی مردان:

۱ تونی استانگه از فرانسه

۲ سیدریس تاسیادیس از آلمان

۳ـ ميخال مارتي كان از اسلواكي