به گزارش افکارنیوز، رضا حقیقی گفت: بازی برابر نیجریه بسیار سخت و مهم بود. اگر در بازی اول نتیجه نمی گرفتیم اکنون شرایط خوبی برابر آرژانتین نداشتیم و در واقع دو بازی دیگر بیشتر برایمان تشریفاتی می شد اما با توجه به برنامه هایی که کادر فنی برایمان در نظر گرفته بود و تمرینات سختی که در اردوی آفریقای جنوبی داشتیم، با تلاش بسیار زیاد در بازی اول به هدفمان رسیدیم و یک امتیاز کسب کردیم.

وی افزود: اردوی آفریقای جنوبی، بدنسازی و بازی های تدارکاتی که برگزار شد باعثشد شرایط تیم ایران مقابل نیجریه مطلوب باشد. در ۲۰ دقیقه اول بازی بسیار تحت فشار بودیم اما کم کم تمرکز کردیم و دقیقه به دقیقه بهتر شدیم و در نهایت مقابل تیمی که قهرمانی آفریقا را یدک می کشید، نتیجه قابل قبولی گرفتیم. بعد از بازی با نیجریه افسوس خوردیم که چرا نتوانستیم گلی به ثمر برسانیم.

حقیقی در ادامه در خصوص دیدار مقابل آرژانتین گفت: فیلم های بازی های این تیم را آنالیز کرده و برنامه ریزی برای نقاط ضعف این تیم داریم. مزیتی که این تیم ملی نسبت به تیم های ملی ایران در گذشته دارد این است که همه در یک سطح هستیم و اگر بهترین بازیکنمان در زمین نباشد بی شک بازیکن دیگری هست که جایگزین شود. ما همه دست به دست هم می دهیم تا بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و فکر می کنم همبستگی و تیم بودن ما باعثمی شود آرژانتین کار راحتی نداشته باشد.

وی عنوان کرد: می دانم که امتیاز گرفتن از آرژانتین سخت است نه تنها برای ایران بلکه برای ۶ تیم برتری که در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ حضور دارند. اکنون ایران با بازی خوبی که برابر قهرمان آفریقا انجام داد اعتماد به نفس خوبی کسب کرده و معتقدم این شرایط خوب را کی‌روش برایمان فراهم کرده است. ما امیدوار به بازی قابل قبول و نتیجه ای مطلوب مقابل آرژانتین هستیم.

هافبک تیم ملی در خصوص استراتژی ایران برابر آرژانتین گفت: نسبت به ضعف حریفان که نقطه مثبتی برای ما است کار کرده و باید سخت کوشش کنیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم. در خصوص نوع بازی مقابل این تیم هم باید بگویم که امید به کسب حداقل امتیاز را داریم. زمانی که کاستاریکا این تیم را شکست می دهد چرا ما نتوانیم؟ اکنون شرایط تیم ها به گونه ای شده که برخی اوقات تیم های بزرگ مقابل تیم های نه چندان قوی شکست می خورند. اگر نگاهی اجمالی به رنکنیگ فیفا داشته باشید خواهید دید که ایران اولین تیم آسیا است و حریف دست و پا بسته ای مقابل آرژانتین نخواهد بود. باز هم می گویم شرایط سختی داریم.

حقیقی در خصوص اینکه تیم ایران چه برنامه ای برای مهار مسی دارد، گفت: به هر کجای زمین مسابقه نگاه کنیم می بینیم که بازیکنان سرشناسی برای این تیم به میدان می روند. ما برای تک تک آنها استراتژی خاص خود را داریم و امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشیم.