به گزارش افکارنیوز، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی گفت: اظهارات اخیر لیونل مسی در خصوص تاکتیک های تیم آرژانتین در نخستین دیدار این گروه، گمانه هایی را در مورد اختلاف نظر کاپیتان آرژانتین با الخاندرو سابه سرمربی این تیم مطرح کرد.

در این گزارش آمده است: آگوستین اوریون دروازه بان ذخیره تیم آرژانتین گفته که همه مسابقات مشکلات خود را دارند و کار ما فائق آمدن بر این مشکلات است.

مسی و آرژانتین در دیدار با بوسنی با وجود پیروزی ۲ بر یک،

اشتباهات زیادی مرتکب شدند.

آنها بازی را به جای سه مهاجم با دو مهاجم و آرایش ۵ - ۳ - ۲ آغاز کردند.

مسی آرایش ۴-۳ - ۳ را ترجیح می دهد و بر اساس گزارش رسانه های آرژانتینی، او و سایر بازیکنان در نیمه بازی تاکید کردند که ˈسابه یاˈ نیاز به تغییر تاکتیک دارد.

سرمربی این تغییر را انجام داد اما گمانه هایی در مورد وجود شکاف میان مسی و ˈسابه یاˈ مطرح شد.

سایر بازیکنان آرژانتین هر گونه اختلاف جدی بین این دو نفر را رد کردند ولی ماریانو آندوخار دیگر دروازه بان ذخیره آرژانتین گفت: مسی همانگونه که حق دارد نظر خود را داد و شما نباید به دنبال چیزهایی باشید که وجود ندارد.

آسوشیتدپرس افزوده است: پیروزی مقابل ایران گام محکمی برای آرژانتین است ولی دفاع ایران مانع بالقوه بر سر راه آنها است.

یرنا، به گزارش اکارلوس کی روش نیز از اینکه به تیم ایران برچسب دفاعی زده شود، ناخشنود است.

وی گفت: نتیجه مقابل نیجریه، نتیجه منصفانه یک بازی بود.

تیم آرژانتین در دومین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی، فردا شب(شنبه) به وقت تهران در ورزشگاه ˈمینیروˈ در شهر بلوهوریزونته برزیل به مصاف تیم ملی فوتبال ایران می رود.

خبرگزاری رویترز نیز درگزارشی به این موضوع پرداخت و آرژانتین را برنده بازی بیست و هفتم جام جهانی ۲۰۱۴ دانست و منتظر درخشش لیونل مسی جلوی شاگردان کارلوس کی روش است.

ˈاندرو کاتورنˈ نویسنده این گزارش در رویترز نوشت: مسی که موفق شد در اولین بازی آرژانتین در جام جهانی، دروازه بوسنی را باز کند، نقش مهمی در پیروزی احتمالا آسان آرژانتین جلوی ایران خواهد داشت.

آرژانتین در بازی مقابل بوسنی با ۵ مدافع به میدان رفت اما الخاندرو سابه یا سرمربی آرژانتین باید برای بازی با ایران از سیستم ۳-۳ - ۴ استفاده کند.

تیمی که شرایط آماده سازی خوبی نداشته. کارلوس کی روش سرمربی ایران از مسی به عنوان موجودی فراتر از انسان نام برده و اینکه تیمش برای بردن آرژانتین نیاز به معجزه دارد.

ایران و آرژانتین پیش از این در سال ۱۹۹۷، در یک بازی دوستانه در شهر مادرید به مصاف یکدیگر رفتند که آن بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

مسی به عنوان تکنیکی ترین بازیکن آرژانتین بعد از جام جهانی، در مورد بازی با بوسنی و هرزگوین گفته: ˈنیمه دوم بازی با بوسنی آرامش بیشتری داشتیم و همانطور که دیدید با چهار مهاجم به سمت دروازه حریف حمله کردیمˈ. در بازی فردا، اگر چه ممکن است اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد زیاد صاحب توپ نشوند اما امیدوارند دفاع آرژانتین را به دردسر بیندازند.

وقتی شیلی اسپانیا را می برد و کاستاریکا مقابل اروگوئه به پیروزی می رسد، ایران هم می تواند سومین تیمی باشد که جهان فوتبال را سورپرایز کند.