به گزارش افکارنیوز، فرناندو گابریل در خصوص خط خوردنش از لیست ۲۰ نفره پرسپولیس برای سفر به عربستان اظهار داشت: من در چند روز اخیر روزی دو نوبت فیزیوتراپی می‌کردم تا بتوانم در بازی برگشت مقابل الهلال به پرسپولیس کمک کنم و حتی در تمرین روز شنبه تیم در کنار بازیکنان به تمرین پرداختم اما در نهایت مرا از لیست کنار گذاشتند.

وی در ادامه افزود: خیلی دوست داشتم تا در بازی با الهلال حتی اگر شده یک نیمه به میدان بروم و به پرسپولیس کمک کنم و مشکلی هم از این بابت نداشتم اما نمی‌دانم چرا کادر فنی دوست نداشت من در این بازی به میدان بروم. به هر حال با توجه به این اتفاق من هر چه زودتر ایران را ترک می‌کنم و از باشگاه خواستم برای سه‌شنبه شب برایم بلیت بگیرند.

گابریل با تأکید بر اینکه قراردادش با باشگاه پرسپولیس بعد از بازی با استقلال به پایان رسید، یادآور شد: قراردادم تا پایان بازی‌های لیگ بود و حتی مسئولان باشگاه بلیت بازگشت مرا از قبل گرفته بود اما وقتی تیم راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد آنها خواستند در دو بازی رفت‌وبرگشت مقابل الهلال به میدان بروم و من پذیرفتم در این دو مسابقه حتی رایگان بازی کنم. البته برای بازی رفت مصدوم بودم اما برای بازی برگشت خیلی تلاش کردم تا خود را آماده بازی کنم و وقتی برای بازی کردن اعلام آمادگی کردم، مربیان نخواستند در سفر به عربستان کنار تیم باشم.

هافبک برزیلی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا با برانکو مشکل دارد یا نه، گفت: من با هیچکس مشکلی ندارم اما فکر می‌‎کنم سرمربی تیم دوست نداشت از من استفاده کند. نمی‌دانم درون تیم چه می‌گذرد که همه نفرات باید در اردو باشند اما گابریل نباید باشد. به خاطر همین مسئله دیگر دوست ندارم در پرسپولیس باشم، چون به من ثابت شد که سرمربی تیم مرا قبول ندارد. فکر کنم با بازی‌هایی که برای پرسپولیس انجام دادم به همه ثابت شد که توانایی‌هایم چقدر است و فقط برانکوست که فوتبال مرا نمی‌پسندد.

وی در مورد تیم آینده‌اش خاطرنشان کرد: فعلاً فقط دوست دارم با ترک ایران در کنار خانواده‌ام در برزیل باشم و سه‌شنبه شب به همراه همسرم راهی کشورم خواهم شد. بعد از ۱۰ روز تصمیم نهایی خود را می‌گیرم. مسلماً در صورت ماندن برانکو در پرسپولیس دیگر با این تیم نخواهم بود، چرا که نمی‌خواهم بازیکن نیمکت‌نشین باشم. چند تیم خوب لیگ برتری از ایران به من پیشنهاد داده‌اند. باید پیشنهادات خود در برزیل را هم بررسی کنم تا یک تصمیم خوب بگیرم.

گابریل در مورد اینکه گفته می‌شود برانکو به دنبال بازیکنان خارجی دیگری برای پرسپولیس است، عنوان کرد: به من گفتند که در سایت‌ها و روزنامه‌ها نوشته‌اند برانکو قصد دارد بازیکنانی از کشور خود را به پرسپولیس بیاورد. برانکو از روزی که آمد به من نشان داد که خیلی فوتبالم را نمی‌پسندد و فکر کنم در بازی با سپاهان که مرا تعویض کرد این موضوع به همه ثابت شد. شاید برانکو تنها مربی در ایران باشد که فوتبال مرا نمی‌پسندد و این برایم جالب است.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در مورد مطالباتش از این باشگاه نیز گفت: درصد خیلی کمی از قراردادم را از باشگاه پرسپولیس گرفته‌ام. به مسئولان باشگاه پرسپولیس این فرصت را می‌دهم که مابقی مطالباتم را پرداخت کنند. امیدوارم مجبور نشوم برای دریافت پول خود از راه قانونی اقدام کنم.

این بازیکن برزیلی با طرح این موضوع که هیچکس از باشگاه پرسپولیس در روز‌های اخیر به فکر وی نبود، تصریح کرد: در روز‌هایی که مصدوم بودم هیچ یک از پزشکان تیم به فکر من نبودند و پیگیر کارم نشدند و خودم تنهایی برای فیزیوتراپی به کلینیک می‌رفتم. حتی هزینه جابه‌جایی بلیت برگشتم به برزیل را خودم دادم و باشگاه پرداخت نکرد. جالب اینکه در لیست پرداختی‌های اخیر باشگاه به بازیکنان به همه پول دادند به غیر از من! متأسفانه یکسری فکر می‌کنند من به خاطر پول حاضر نشدم در بازی‌های اخیر برای پرسپولیس به میدان بروم در شرایطی که از ابتدای زمان قراردادم فقط ۱۲،۱۳ درصد قراردادم را پرداخت کردند و اگر می‌خواستم به خاطر پول بازی نکنم در همان هفته‌های ابتدایی مثل خیلی از بازیکنان حرفه‌ای اول پولم را می‌گرفتم و بعد بازی می‌کردم.

وی در خاتمه تأکید کرد: امیدوارم پرسپولیس در بازی با الهلال موفق باشد و بتواند در لیگ قهرمانان آسیا به مراحل بالاتر و حتی فینال راه پیدا کند. من به این تیم علاقه داشتم و دارم و خوشحالم از اینکه هواداران از عملکردم در پرسپولیس خیلی راضی هستند.