به گزارش افکارنیوز،

هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تکلیف تیم‌های صعود کننده مشخص شدند.

براین اساس در منطقه غرب، از ایران دو نماینده (تراکتور و ذوب آهن)، از قطر دو نماینده (لخویا و الجیش)، از امارات دو نماینده (العین و النصر) از ازبکستان یک نماینده (لوکوموتیو) و از عربستان هم یک نماینده (الهلال) به مرحله حذفی رسیدند.

در منطقه شرق هم مورد جالب و عجیبی رخ داد و از 4 کشور مدعی هر کدام دو نماینده به مرحله بعد رسیدند.

بر این اساس از کره‌جنوبی دو نماینده (چونبوک موتورز، سئول)، از ژاپن دو نماینده (اوراواردز و توکیو)، از چین دو نماینده (شانگهای و شاندونگ) و از استرالیا دو نماینده (ملبورن و سیدنی) به مرحله بعد راه یافتند.

در میان تیم‌های صعود کننده به مرحله بعد هیچ کشوری بیش از 2 نماینده در مرحله حذفی ندارد و در این میان 7 کشور از جمله ایران 2 نماینده در مرحله حذفی دارند.

نکته جالب اینکه تنها هر 2 نماینده ایران و کره‌جنوبی به عنوان صدرنشین صعود کردند و ذوب آهن ایران با 14 امتیاز (4 برد و دوتساوی، بدون باخت) راهی مرحله حذفی شد.

همچنین شاگردان یحیی گل محمدی در کنار تیم‌ نسف ازبکستان تنها تیم‌هایی بودند که در مرحله گروهی هیچ شکستی را پذیرا نشدند.

در میان 4 نماینده عربستان تنها الهلال عربستان به لطف آخرین بازی خود که مقابل تیم نصفه و نیمه تراکتور پیروز شد به مرحله بعد صعود کرد و به نوعی قسر در رفت و سایر نمایندگان سعودی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا خلاص شدند.

شاگردان امیر اگر در آخرین بازی خود مقابل این تیم عربستانی به تساوی می‌رسیدند، آن وقت سعودی‌ها هیچ نماینده‌ای در مرحله حذفی نداشتند.

در منطقه شرق آسیا تیم سئول کره‌جنوبی با 13 امتیاز پرامتیازترین تیم این منطقه بود و آن‌ها موفق شدند با به ثمر رساندن 17 گل زده خط آتشین حمله خود را به رخ سایر حریفان بکشند. بعد از این تیم هم چونبوک موتورز کره‌جنوبی با 13 گل در رده دوم ایستاد.

دیگر حادثه مهم منطقه شرق آسیا، حذف تیم فوتبال گوانگژو چین مدافع عنوان قهرمانی با لوئیس فیلیپه اسکولاری ملقب به فیل بزرگ بود، این غول آسیا خیلی دیر از خواب بیدار شد و دو برد آخر این تیم برایش سودی نداشت.

ژاپنی‌ها هم با وجود صعود دو تیم به مرحله حذفی عملکرد خوبی نداشتند. هر دو نماینده سامورایی‌ها با خوش شانسی و دوم شدن در گروه‌های خود به مرحله بعد راه یافتند.

 

*جدول رده‌بندی گروه‌های 8 گانه به شرح زیر است:

گروه A:

1- لوکوموتیو ازبکستان 10 امتیاز

2- النصر امارات 9 امتیاز

3- الاتحاد عربستان 9 امتیاز

4- سپاهان ایران 3 امتیاز

 

*گروه B:

1- ذوب آهن ایران 14 امتیاز

2- لخویا قطر 9 امتیاز

3- النصر عربستان 5 امتیاز

4- بنیادکار ازبکستان 3 امتیاز

 

*گروه C:

1- تراکتورسازی 12 امتیاز

2- الهلال عربستان 11 امتیاز

3- پاختاکور ازبکستان 10 امتیاز

4- الجزیره امارات یک امتیاز

 

گروه D:

1- الجیش قطر 10 امتیاز

2- العین امارات 10 امتیاز

3- الاهلی عربستان 9 امتیاز

4- نسف ازبکستان 5 امتیاز

 

گروه E:

1- چونبوک موتورز کره‌جنوبی 10 امتیاز

2- توکیو ژاپن 10 امتیاز

3- جیانگسو چین 9 امتیاز

4- بین دونگ ویتنام 4 امتیاز

 

گروه F:

1- سئول کره‌جنوبی 13 امتیاز

2- شاندونگ چین 11 امتیاز

3- سانفرس هیروشیما ژاپن 9 امتیاز

4- بوریرام تایلند یک امتیاز

 

گروه G:

1- شانگهای چین 12 امتیاز

2- ملبورن استرالیا 9 امتیاز

3- سوان بلووینگز کره‌جنوبی 9 امتیاز

4- گامبا اوزاکا ژاپن 2 امتیاز

 

گروه H:

1- سیدنی استرالیا 10 امتیاز

2- اوراواردز ژاپن 9 امتیاز

3- گوانگژو چین 8 امتیاز

4- پوهانگ کره‌جنوبی 5 امتیاز

 

*برنامه کامل مرحله یک‌هشتم نهایی و تاریخ بازی‌ها به شرح زیر است:

سه شنبه 28 اردیبهشت:

الهلال عربستان - لوکوموتیو ازبکستان

النصر امارات - تراکتورسازی

ملبورن ویکتوری استرالیا - جونبوک_موتورز کره جنوبی

اف سی توکیو ژاپن - شانگهای_سیپگ چین

 

چهارشنبه 29 اردیبهشت:

العین امارات - ذوب_آهن

لخویا قطر - الجیش قطر

اوراواردز ژاپن - اف_سی_سئول کره جنوبی

شاندونگ_لیوننگ چین - سیدنی استرالیا

دیدارهای برگشت نیز به ترتیب روزهای 4 و 5 خرداد برگزار خواهد شد.