داخلی     خبر     سياسی
۱۰
# # #
گمانه زنی ها در خصوص مرگ فرزند محسن رضایی:
علت مرگ احمد رضایی؛ قتل یا خودکشی؟!
يکشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۵۵
بسیاری از آگاهان مرگ احمد رضایی را مشکوک می دانند و معتقدند باید در پس این مرگ به دنبال اقدامات اطلاعاتی دستگاههای جاسوسی غربی و رژیم صهیونیستی بود
علت مرگ احمد رضایی؛ قتل یا خودکشی؟!
سرویس سیاسی افکار نیوز – در حالی فرزند پر حاشیه محسن رضایی به طرز مشکوکی درگذشت که گمانه زنی ها در خصوص نحوه و علت مرگ وی ادامه دارد.

به گزارش سرویس سیاسی افکار نیوز ، سایتهای خبری ابتدا گزارش دادند، احمد رضایی که در یکی از هتل های دبی اقامت داشت به طرز مشکوکی درگذشت و بررسی ها برای علت مرگ همچنان ادامه دارد.

در همین حال افراد مطلع و نزدیک به محسن رضایی از اقامت فرزند وی در دبی خبر داده و خبرگزاری مهر ، علت تردد وی به کشورهای را درمان دانست. همچنین برخی خبرگزاری های خارجی به نقل از پلیس دبی تابعیت احمد رضایی را نه ایرانی بلکه آمریکایی اعلام کردند.

از طرفی خبرگزاری مهر علت مرگ فرزند ارشد محسن رضایی را "اتصال جریان قوی برق به بدنش " عنوان کرد اما خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام پلیس دبی گزارش داد که جسد آقای رضایی اواخر روز جمعه و در حالی پیدا شد که مچ دست چپ او بریده شده بود و احتمالا خودکشی کرده است.

بنا به اعلام پلیس دوبی، احمد رضایی مچ دست چپش را بریده و به زندگی خود پایان داده است.

سرتیپ خلیل ابراهیم المنصوری، مدیر اداره تحقیقات جنایی پلیس دوبی، گفت که هیچ ظن جنایی درباره این مرگ وجود ندارد. این مقام پلیس دوبی ، افزوده است ، شواهدی دال بر حمله به احمد رضایی وجود ندارد و موضوع خودکشی او در دست بررسی است.

این در حالی است که معاون اطلاع رسانی دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر دیروز (یکشنبه) ، شیوه فوت احمد رضایی را مشکوک خوانده بود.

همچنین برخی سایتهای خبری مدعی شدند احمد رضایی به دست عوامل موساد ترور شده است. انتظار می رود گزارش پزشکی قانونی دبی ، امروز ( دوشنبه ) منتشر شود.

لازم به ذکر است احمد رضایی، فرزند ارشد محسن رضایی است که سفر وی به آمریکا در سال ۱۳۷۷ و بازگشت وی طی سالهای گذشته خبرساز شده بود. بعدها محسن رضایی درباره فرار فرزندش چنین گفت که افرادی از آمریکا نزد او آمدند و خود را عضو ناسا معرفی کردند و پسرم را اغفال کردند.

احمد رضایی، در طول مدت اقامت خود در آمریکا، موضع گیری های تندی علیه نظام کرد و حتی در برنامه های رادیویی نیز شرکت کرد و به تبلیغ علیه نظام پرداخت. در همان زمان، محسن رضایی، سخنان پسرش را محکوم و تصریح کرد که درباره او نیز همانند بقیه ایرانیان، قانون حکم خواهد کرد.

با این حال، پس از چند سال، احمد رضایی، بدون هیچ سر و صدایی به ایران بازگشت و این خبر، هر چند در همان زمان هم به صورت جسته و گریخته در محافل مختلف مطرح شد ولی به طور عمومی و وسیع، در یک مصاحبه تلویزیونی توسط خود محسن رضایی و البته با تاخیری یک ساله اعلام شد.

اکنون مرگ پسر محسن رضایی که پدرش یکی از چهره های مطرح نظام محسوب می شود در حاله ای از ابهام فرو رفته است اما پذیرفتن این که او در دبی خود کشی کرده است نیز دشوار است به خصوص آن که منابع خبری گفته اند او چند روز پیش از مرگش به یکی از دوستان خود گفته است که توسط افرادی ناشناس تحت کنترل است.
بسیاری از آگاهان مرگ احمد رضایی را مشکوک می دانند و معتقدند باید در پس این مرگ به دنبال اقدامات اطلاعاتی دستگاههای جاسوسی غربی و رژیم صهیونیستی بود به خصوص آنکه این دستگاهها پیش از این هم نشان داده اند که رفت و آمدهای زیادی به برخی کشورهای غربی داشته اند و در ماجرای ترور یکی از فرماندهان ارشد مبارز علیه رژیم صهیونیستی هم دست آنها برای همگان افشا شد.

کد مطلب: 62102
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۰-۰۸-۲۸ ۲۱:۱۹:۳۶
خدا بیامورزتیش و به خانواده ایشان خداوند صبر بده
parviz
۱۳۹۰-۰۸-۲۸ ۱۰:۰۳:۴۸
خداوند. به دكتر رضايي و خصوصا مادرش صبر عنايت فرمايد. مرحوم احمد جوان بود. خدا وندا او را قرين رحمت فرما و مسببان اين حادثه را بسزايشان برسان
۱۳۹۰-۰۸-۲۶ ۰۹:۴۰:۳۹
و .....دیگر هیچ .
مجتبی
۱۳۹۰-۰۸-۲۵ ۲۳:۳۷:۰۸
تسلیت به آقا محسن
۱۳۹۰-۰۸-۲۵ ۱۸:۲۹:۵۵
باید اجازه بدیم تا همه چیز به طور دقیق برسی بشه بعد اظهار نظر بکنیم خداوند به خانودش صبر بدهد
بی نام
۱۳۹۰-۰۸-۲۵ ۱۷:۴۴:۴۵
به هر حال اون یه جوون بود وعزیز پدر ومادرش .یه خورده تو اظهار نظرامون انسان باشیم !!خدا به پدر ومادرش صبر بدهد.
رضا
۱۳۹۰-۰۸-۲۵ ۱۳:۲۷:۲۷
با عرض معذرت نظر راجع به بني صدر به سايت شما اشتباها ار سال شده بود خدا ما را ببخشد حلال كنيد بخدا من از مريدان دكتر رضايي هستم
بدبخت
۱۳۹۰-۰۸-۲۳ ۱۲:۵۷:۲۰
اصن معلوم نیست که چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا کمکمون کنه:-)
ناشناس
۱۳۹۰-۰۸-۲۳ ۰۹:۱۳:۳۹
چه جالب که با عنایت به تبلیغ علیه نظام،ایشان فرمودن در مورد فرزندشان قانون مثل بقیه ایرانیان حکم می کنه
کاش این قانونا قسمت همه ایرانیان می شد
ناشناس
۱۳۹۰-۰۸-۲۳ ۰۹:۱۳:۲۴
چه جالب که با عنایت به تبلیغ علیه نظام،ایشان فرمودن در مورد فرزندشان قانون مثل بقیه ایرانیان حکم می کنه
کاش این قانونا قسمت همه ایرانیان می شد