داخلی     خبر     اقتصادی
# # #
توصيه مطلب
۰
شرایط بیمه کارگران ساختمانی اعلام شد
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۵
مرجع : خبرگزاری ايسنا
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور شرط بیمه کارگران ساختمانی را داشتن کارت مهارت فنی و حرفه‌ای ذکر و پیشنهاد کرد تا در کنار الزام کارت مهارت، شرایط احراز اشتغال کارگر هم مدنظر قرار بگیرد.
شرایط بیمه کارگران ساختمانی اعلام شد
به گزارش افکارنیوز، علی یارمحمدی، اظهار کرد: بر اساس قانون کارگران ساختمانی برای معرفی به سازمان تامین اجتماعی تنها باید کارت مهارت داشته و آزمون مهارت فنی و حرفه‌ای را گذرانده باشند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان به صرف داشتن کارت مهارت برای افراد مجوز استفاده از سهمیه کارگران ساختمانی را صادر کرد، ادامه داد: سازمان فنی و حرفه‌ای تنها برای متقاضیانی که بتوانند در مراحل آزمون قبول شوند، کارت مهارت صادر می‌کند و وظیفه‌ای برای شناسایی کارگر واقعی از غیر را ندارد.

یار محمدی افزود: در لایحه بیمه‌های اجتماعی مصوب سال ۸۵ مجلس هم مرکز پژوهش‌های مجلس نسبت به این مساله که داشتن کارت مهارت شرط بیمه کارگران ساختمان باشد اعلام موضع کرد که در آنجا پیشنهاد شد احراز اشتغال به جای کارت مهارت جایگزین شود.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر روند بیمه کارگران ساختمانی به گونه‌ای پیش می رود که هر فرد متقاضی که آزمون فنی و حرفه‌ای را بگذراند و نمره قبولی کسب کند، کارت مهارت می‌گیرد و به سازمان تامین اجتماعی معرفی می‌شود در حالی که با این کار هم ترافیک عظیمی در سازمان ایجاد می‌شود و هم افراد مستحق به دلیل اتمام سهمیه از بیمه باز می مانند.

به اعتقاد وی اگر در کنار صدور کارت مهارت، متقاضی بیمه دوره آموزشی لازم را دیده و احراز اشتغال او به تایید انجمنهای صنفی رسیده باشد می تواند به عنوان کارگر واقعی ساختمان بیمه شود.

یار محمدی در عین حال با اشاره به ابلاغ بخشنامه بیمه کارگران ساختمانی به تمام استانها، درباره شناسایی کارگران واقعی ساختمان، گفت: خوشبختانه طی مذاکرات اولیه با مسوولان امر قرار است تا موضوع بازرسی و شناسایی کارگران واقعی ساختمان به انجمنهای صنفی واگذار شود که با توجه به نظر مساعد سازمان تامین اجتماعی در صورت تایید نهایی به زودی ابلاغ خواهد شد.
کد مطلب: 232827
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.