داخلی     خبر     فناوری
# # #
فریب نسخه های رایگان آنتی ويروسها رانخورید
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۲۴
یک کارشناس فناوری اطلاعات عنوان کرد: با نصب آنتی ویروس ها بر روی سیستم اطلاعات سیستم کاربران به شرکت های تولید کننده ارسال می شود.
به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد شایان کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات  گفت: هنگام فعال بودن آنتی ویروس ها بر روی سیستم، به سرور مرکزی شرکت تولید کننده متصل می شود و اطلاعات جدید ویروس ها را از آن دریافت می کند.

وی در ادامه افزود: شرکت های معتبر و نرم افزارهای کاربردی و مهم مانند آنتی ویروس ها در زمان اتصال به اینترنت به صورت کامل با سرور اصلی خود در تماس هستند و شرکت ها به راحتی می توانند تشخیص بدهند که نرم افزار مورد استفاده اورجینال بوده و یا به صورت تریال و یا کرک شده می باشند.

از آنجایی که نسخه های اصلی با گواهی معتبر دارای ضمانت و پشتیبانی می باشد، این شرکت ها محصولات خود را شدیدا مورد کنترل قرار داده لذا در صورتی که کاربری از نسخه غیر اصلی و کرک شده استفاده نمایند، آپدیت های ارسال از سرور اصلی با نسخه های اصلی و تریال تفاوت خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: نقطه قابل متمایز در این است که شرکت های خدمات دهنده از سیستم کاربرانی که از نسخه کرک شده استفاده می کنند به عنوان محل تست برنامه و آپدیت های شرکت خدمات دهنده آنتی ویروس قرار می دهد.

وی در پایان اظهار داشت: بعضی از شرکت ها در ابتدای امر هیچ گونه اجازه ای برای آپدیت و بروز رسانی به نسخه های کرک شده نمی دهند.
کد مطلب: 135546
Share/Save/Bookmark
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.