داخلی     خبر     سياسی
# # #
توصيه مطلب
۰
خاتمی کاندید شود عارف کناره‌گیری می‌کند
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۴
مرجع : خبرگزاری ايسنا
رییس ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف گفت: آقای عارف بر تصمیم خود مبنی بر کناره‌گیری از انتخابات در صورت کاندیداتوری خاتمی ایستاده است.
خاتمی کاندید شود عارف کناره‌گیری می‌کند
به گزارش افکارنیوز، جعفر توفیقی ضمن تایید اعلام رسمی کاندیداتوری محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات، اظهار کرد: آقای عارف تجربه بسیاری در مسایل مدیریتی و سیاسی کشور دارد و کارنامه روشنی از خود به جای گذاشته است. با توجه به تحلیلی که ایشان درباره مسایل مختلف فرهنگی سیاسی اجتماعی و اقتصادی دارند تشخیص داده‌اند که می‌توانند در جهت بهبود اوضاع کشور مثمر ثمر باشند و لذا تصمیم گرفتند در انتخابات حضور یابند.

وی با اشاره به تاکید عارف مبنی بر کناره‌گیری از انتخابات در صورت کاندیداتوری سیدمحمد خاتمی افزود: با توجه به اینکه آقای خاتمی تصمیم خود را موکول به شرایط کرده‌اند و هر وقت صلاح بدانند تصمیم خود را اعلام خواهند کرد و با توجه به زمان محدودی که تا انتخابات باقی مانده است،‌ آقای عارف تصمیم گرفته‌اند که وارد صحنه شوند اما ایشان بر تصمیم خود یعنی کناره‌گیری از انتخابات در صورت کاندیداتوری آقای خاتمی ایستاده‌اند و با توجه به شرایط تصمیم لازم را خواهند گرفت.

توفیقی تصریح کرد: در جریان اصلاحات تلاش بر این است که اجماع حاصل شود چرا که تعداد زیاد نامزدها، در مجموع به صلاح نیست و موجب شکسته شدن آرا می‌شود. هر چند تکثر نامزدها از سویی مثبت ارزیابی می‌شود اما در عرف انتخاباتی، این تکثر چندان به صلاح نیست و مطمئنا در ادامه تعداد نامزدهای ریاست جمهوری محدودتر خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا در صورت به اجماع رسیدن اصلاح‌طلبان آقای عارف به نتیجه اجماع تمکین خواهد کرد؟ گفت: زمان رسیدن به اجماع متاسفانه کمی طولانی شد البته رایزنی‌ها در میان اصلاح‌طلبان ادامه دارد و آقای عارف به نتیجه اجماع قائلند.
کد مطلب: 204883
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.