داخلی     خبر     اجتماعی
۱
# # #
اتوبان تهران شمال از کجا می گذرد؟
يکشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۵۷
جاده روستایی تهران- شمال که ماهیتی کاملا اتوبانی دارد ولی در لیست اتوبان های کشور به ثبت نرسیده است.
اتوبان تهران شمال از کجا می گذرد؟
افکار نیوز - جاده رودبار قصران که با گذشتن از فشم ، اوشان ، میگون و دیزین به جاده چالوس متصل می شود. با پییچ و خم های تند و باریک که هیچ گونه امکانات و تجهیزات یک اتوبان را ندارد ولی در عین حال از شلوغ ترین و پر ترافیک ترین مسیرهاست که حتی حرفی از ترافیک سنگین آن در گزارشات پلیس راه نیز به میان نمی آید.

یک طرفه شدن های طولانی مدت  روزها جمعه که برخی اوقات از مرز ۵ ساعت نیز می گذرد و این در حالی است که هیچ اطلاع قبلی ای از سوی پلیس به روستاییان بخت برگشته ساکن رودبار قصران که جاده ی محلی شان تبدیل به اتوبان تهران- شمال شده است داده نمی شود و بنابر صلاح دید پلیس راهنمایی و رانندگی و بدون در نظر گرفتن اینکه این جاده تنها راه ارتباطی اهالی رودبار قصران با تهران است یکباره اقدام به یک طرفه کردن جاده تهران-دیزین- چالوس می کنند تا شاید از بار ترافیکی چند برابر ظرفیت این جاده باریک و کوهستانی که صرفا جاده ای محلی است بکاهند.

استفاده ی چند برابر ظرفیتی آن هم از یک جاده ی محلی که روستاهای بسیاری را شامل می شود و از بین این روستاها می گذرد تهدیدی جدی برای ساکنان بومی به حساب می آید.

بدترین اتفاق ممکن باز کردن جاده دیزین بوده که با توجه به در نظر نداشتن شرایط موجود این تصمیم عملی شده و باعث سلب آسایش و امنیت روستاییان شده است.

تا قبل از بازگشایی این جاده ی در عمل این جاده فقط آخر هفته ها کابوسی برای بومیان بوده ولی با باز شدن جاده ی دیزین تمام روزهای هفته تبدیل به کابوس و استرس شده است، نگرانی هایی که گاه و بی گاه گریبان گیر اهالی ست اتفاقاتی که بر اثر این ترافیک و این شلوغی ها رخ داده و منجر به از دست دادن عزیزان روستایی شده است.

روستاهایی که با وجود نزدیکی به پایتخت از امکانات خوبی برخوردار نیستند و برای کوچکترین خدمات بهداشتی- درمانی مجبورند به تهران مراجعه کنند!

خدای ناکرده اگر به ویژه در ایام تعطیل اتفاقی به یکباره رخ دهد، پیر مرد یا پیر زنی در وضعیت اورژانسی قرار گیرد یا کودکی دچار سانحه ای شود و یا کودکی در انتظار چشم گشودن به دنیا باشد با توجه به در نظر گرفتن امکانات بسیار محدود این منطقه و با این وضعیت وحشتناک جاده و سیل ماشین ها باید لحظات سخت و سرنوشت ساز زندگی را در پشت راه بندان ها و ترافیک های این جاده هدر دهند و بی هیچ امیدی جان را تسلیم این بی فکری مسئولان کنند؟؟؟

از این  اتفاقات ناگوار بسیار در این منطقه رخ داده ولی نه کسی پاسخگوست و نه گوشی شنوا که چند لحظه ای به درد و دل این مردمان روستایی زحمت کش گوش دهد تا شاید التیامی بر دل آزرده ی اهالیان رودبار قصران باشد.
کد مطلب: 48543
Share/Save/Bookmark
کیاکجوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۷:۴۴
زورشون به مسئولین ازادراه تهران شمال نمیرسه تا زودتر تمومش کنن به روستائی فشار میارن این وسط هرکسی هم که نیاز به اورژانس داشت خوب باید بمیره دیگه
 
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.