داخلی     خبر     اجتماعی
۱۲
# # #
وقتي شوهر حقوق زنش را توقيف مي‌كند
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۰۰
زني در دادگاه گفت: من شاغل هستم و ماهيانه درآمد خوبي دارم اما شوهرم با اينكه درآمد خوبي دارد، حقوقم را مي گيرد و چيزي از آن را به خودم نمي‌دهد.
به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، اين زن با حضور در دادگاه خانواده افزود: شوهرم برای خریدهای ضروری اصلا با من مشورت نمی‌کند و هر كاري را خودش مايل باشد انجام مي‌دهد.

شوهر اين زن نيز در دادگاه گفت: من و همسرم با گرفتن یک وام سنگین با سود بسیار بالا توانستيم خانه‌اي بخریم که حدود ۹۰ درصد از درآمد من صرف پرداخت اقساط این وام می‌شود و مجبور هستم برای تامین مایحتاج زندگی از حقوق همسرم کمک بگیرم ولی همسرم می‌گوید خانه به نام توست و حاضر نیست حتی مبلغ کمی از حقوق خود را به من بدهد.

زن اظهار كرد: من از شوهرم خواسته‌ام نصف حقوقم را بگیرد و نصف ديگر را به خودم بدهد. من همان نيمه خودم را هم صرف خريدهاي خانه مي‌كنم.

قاضی پرونده پس از شنيدن اظهارات زن و شوهر گفت: ماهانه بايد مبلغی صرف خرید لوازم و مایحتاج خصوصی زن شود.

وي خطاب به زن نيز اظهار كرد: شوهرت تمام عواید و حقوق خود را برای اقساط خانه‌ای می‌دهد که تو در آن زندگی می‌کنی. پس تا تمام شدن اقساط وام، شوهرت را در تامین مخارج خانه یاری کن.
کد مطلب: 141001
Share/Save/Bookmark
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۰۹:۴۴:۴۷
مردهای که فکر میکنند زنشون اگه شاغل باشه میتونه در مخارج زندگی کمکی براشون باشه و روی درآمد همسرشان حساب باز میکنند باید بگم که اشتباه میکنند اگر هم کمک خرج باشند با میل و رضای خاطر نیست، اینو تجربه ثابت کرده.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۲:۴۰:۲۲
اصلا این طورنیست اگه مرداریگ به کفش نداشته باشن
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۳:۲۴:۵۸
اگر مرد راضی نباشه کار کردن و حضور زن در خارج خانه حرام است و اگر زن تمام حقوقش رو هم به مرد بده در قبال رضایت ساعاتی که زن خارج از خانه هست باز هم کمه. ولی تمام اینها با همدلی حل میشه. مشکل اینجاست که زنان ما هم آزادی های موجود در کشور های غربی رو میخواهن هم حقوقی رو که اسلام بهشون داده. و برای مرد ها نه حقوقی رو که اسلام بهشون داده و نه آزادی های مرد غربی رو برنمی تابند.سیاست مداران ما هم برای خاموش کردن زبان خارجیان در مورد حقوق زنان تمام موارد قانونی که در آنجا هست رو به صورت قانون تصویب کردند اما مثلا در مورد مهریه یا نفقه و.... صد برابر دستورات اسلام باید عمل بشه.مثل اینکه ما راه تعادل رو بلد نیستیم یا باید به زنان ظلم بشه یا مثل دوران کنونی به مرد ها.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۹:۰۵
شما غصه نخور به زنان هميه ظلم ميشه.تو نميفهمي
 
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۵:۱۶:۴۷
خداییش خانمه درست میگه دیگه اگر از حقوق هر دوتاشون برا زندگی استفاده میشه چه اشکالی داره اگه خونه هم به اسم هر دوتاشون باشه؟به نظر من اینجا اقا یه کم زیادی خودخواهی میکنه با حقوق خودش برا خودش خونه خریده با حقوق زنش هم میخواد زندگی کنه من جای اون خانومه بود میگفتم من با حقوق خودم برا خودم خونه میخرم تو هم برو پی کارت اخه شمارو به قران درست قضاوت کنین یه دختر شوهر میکنه که چی بشه ؟ که شوهرش برا خودش خونه بخره این هم خرج و مخارج و خورد خوراک زندگی شوهرشو بده؟بابا عجب پرروءن بعضیها برادر من خونه خریده به اسم هردوتاشون خودش همه حقوقش برا وام میده با حقوق خانومش هم زندگی میکنن خیلی هم زود پیشرفت کردن زودتر از اونی که همه فکر میکردنبرا اینکه با هم بودن نه هر کی برا خودش
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۹:۴۵:۳۱
زن در اسلام حقوقي داره كه به خاطر همين هم دلي حرفي ازش زده نميشه.مثلا اينكه مرد زنشو مجبور به كار خونه نكنه و براش خدمتكار بگيره.در ازاي شير دادن زن به بچه شوهر بايد بهش حقوق بده.ما هيانه علاوه بر مخارج خونه مبلغي هم به زن بده.از مهريه اسم نميبرم كه هر چقدر هم كه كم باشه اگه زن درخواست كنه بهش ميگن كلاه بردار و آخرشم كار به طلاق ميكشه.
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۳:۴۶:۲۰
چرا حرف های حق رو چاپ نمیکنین اما حرف های بی سر و ته و در پیت رو زود به بحث میزارین. براتون متاسفم
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۵:۰۷:۳۱
این آقا اگر حرف زیادی بزنه خانم میره مهریش رو میزاره اجرا!!!اونوقت هم خونه به نام خانم میشه هم حقوق خانم مال خودش میشه هم حقوق آقا صرف خرید ماهانه یک ربع سکه برای خانم میشه!!!تازه خانم میتونه همه این ها رو بگیره و طلاقش رو هم بگیره بعد با یه پسر 18 ساله مامانی دوست شه و پولها رو ببرند چمستان نور بخورند و حال کنن!!!
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۹:۵۰:۰۲
من متاسفم افكار نيوز نظرهاي غير واقعي و دروغ رو چاپ ميكنه ولي نظراي درستو چاپ نميكنه.كي گفته زن هم ميتونه طلاق بگيره و هم مهريه؟شما كه از قانون چيزي نميفهميد چرا الكي نظر ميديد؟اگه مرد زن رو طلاق بده بايد مهريه بده اونم اگر بي دليل بلشه .و زن اگر ايراداي كه در قانون مشخص شده رو داشته باشه مرد ميتونه بدون پرداخت مهريه طلاق بده.يا با مهريه كمتر.اگه زن طلاق بخواد كه مهريه بهش تعلق نميكگيره
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۳ ۱۴:۱۱:۲۹
ولي اسلام چيز ديگه اي گفته.مهريه حق زن هست.تازه مردا كاري ميكنن كه زنها به زور مهريه شان را ببخشند آيات قران را بخوان ميفهمي جايي كه گفته مهريه زنانتان را كامل بدهيد .در ضمن بيشتر مردها هستند كه ريگي به كفششان هست و زنها خواستار زندگي هستند چون به نفعشونه.تازه هيچ كس از حقوق زن در اسلام حرف درستي نميزنه مثلا كارهاي خونه وظيفه اش نيست حتي حضرت زهرا نوكر داشت مجبور نيست به فرزندش شير بدهد يا ميده ميتونه پول بگيره از شوهر.شوهر وظيفه داره خواسته هاي مشروع زنش رو تامين كنه.اگه دقت كنين ميبينين كه زنهاي ايراني چقدر ايثار ميكنند.در ضمن زن ميتونه در اجتماع حضور داشته باشه و شوهر نميتونه با زور يا عمدا اونو مجبور به خانه نشيني كنه.زنها از هر دو وظيفه به خوبي بر ميان.مرداي ايراني يك كم بايد مسلمان تر بشن.
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۶:۳۰
آفرین به شماها بااین همه هوش وخردتتون چراخرگوش نشدید آقا سعید فکر کنم این زوج اشتباه کردند رفتند پیش قاضی باید میآمدند پیش شما تا راهکار جلوی پایشان بگذارید
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۲ ۱۷:۱۳:۱۸
امید که مسالشون به خیروخوشی ختم بشه! کدورت وناراحتی بخاطر پول ..!آخه این هم خبره؟ باید عبرت بگیرم یا..
 
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.