داخلی     خبر     بين الملل
۴۳
# # #
توصيه مطلب
۳
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای مالزی
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۰
مرجع : خبرگزاری فارس
مقامات آگاه مالزیایی می‌گویند که شواهد راداری نشان می‌دهد که بوئینگ ۷۷۷ به صورت تعمدی به سمت جزایر آندامان پرواز کرده است و اکنون تمرکز تحقیقات به سمت احتمال ربوده شدن پیش رفته است.
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای مالزی
به گزارش افکارنیوز، منابع مالزیایی می‌گویند که شواهد راداری جدید نشان می‌دهند که پرواز MH۳۷۰ مجبور شده است به سمت جزایر آندامان برود.

جزایر آندامان گروهی از جزایر واقع در اقیانوس هند هستند که بین خلیج بنگال و میانمار قرار گرفته است. بیشتر این جزایر بخشی از جزایر آندامان و نیکوبار هند به شمار می‌آیند و تعداد کمی از آن‌ها نیز در شمال، متعلق به میانمار هستند.

به گفته منابع آگاه و نزدیک به موضوع، این هواپیما به صورت تعمدی به سمت شبه جزیره مالای در جزایر آندامان رفته است.

۲ نفر از افرادی که در روند تحقیقات و بررسی‌‎ها هستند می‌گویند که هواپیمای ناشناسی که ممکن است MH۳۷۰ باشد آخرین باری که روی صفحه راداری نظامی دیده شده است در مسیری بین ایستگاههای دریایی پرواز می‌کرده است.

آنها می‌گویند که آخرین سیگانالهای دریافتی رادای نیز نشان می‌دهد که هواپیما در مسیر جزایر آندامان هند، بین دریای آندامان و خلیج بنگال، پرواز می‌کرده است.

ایستگاههای بین راهی محلهای جغرافیایی هستند که با طول و عرض جغرافیایی محاسبه می‌شوند و به خلبانها کمک می‌کند که در دالانهای هوایی مسیریابی کنند.

یک منبع دیگر آشنا به مساله نیز گفت که تمرکز تحقیقات در حال حاضر بر روی این فرضیه است که فردی آشنا به مهارتهای خلبانی هواپیما را عمدا منحرف کرده است. آنچه که ما می‌توانیم بگوییم این است که در حال حاضر به دنبال فرضیه خرابکاری هستیم و احتمال ربوده شدن نیز هنوز روی میز است.

این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ مسافر و سرنشین بامداد روز شنبه از کوالالامپور، پایتخت مالزی به سوی پکن، پایتخت چین پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد.

در حالی که یک هفته از ناپدید شدن بوئینگ ۷۷۷ می‌گذرد اما کماکان هیچ نشانه ای از آن نیست، این درحالیست که عملیات جستجو به مناطق بسیار بیشتری گسترده شده است و کشورهای بیشتری درگیر عملیات شده اند.

محققان آمریکایی نیز روز گذشته اعلام کردند که پرواز «ام‌اچ ۳۷۰ » مالزی احتمالا پس از محو شدن از صفحه رادار به مدت چهار ساعت دیگر نیز در آسمان پرواز کرده است.

محققان هواپیمایی و مقامات امنیت ملی آمریکا به استناد داده‌هایی که به طور خودکار از موتورهای هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ دانلود و به زمین فرستاده می‌شود معتقدند کل مدت پرواز این هواپیما پنج ساعت بوده است. ارسال این اطلاعات از موتور بوئینگ بخشی از برنامه‌های متدوال نظارت و تعمیر موتورهای این شرکت است.

گزارش شده موتور هواپیمای مفقود شده تا ۴ ساعت بعد از این زمان هنوز در حال کار کردن بوده است. محققان می‌گویند با در نظر گرفتن سرعت ۴۸۰ گره دریایی (واحدی برای سنجش سرعت که برابر ۱۸۵۲ متر در ساعت است) می‌توان گفت که هواپیمای ذکر شده ۲۲۰۰ مایل دریایی (برابر با ۴۰۴۷.۴کیلومتر) دیگر نیز پرواز کرده است.

با این حال مطرح شدن این فرضیه‌ها نه تنها کمکی به حل موضوع نکرده است بلکه محققان و مقامات مالزیایی را گیج و سردرگم کرده تا جائیکه دولت چین از تناقض گویی‌های دولت مالزی درباره این هواپیما انتقاد کردند.

بیشتر مسافران این هواپیما چینی بودند.
کد مطلب: 318825
حمید امیری
۱۳۹۲-۱۲-۲۴ ۱۰:۵۲:۴۹
با سلام به نظر من این هواپیما در خشکی سقوط کرده است چون از بستگان مسافران با موبایل های آنها تماس گرفته اند بوق خورده کسی جواب نداده اگر این هواپیما در اقیانوس سقوط میکرد هیچ تماسی برقرار نمیشد من فرضیه ربودن این هواپیما را رد میکنم چون اگر این امر ممکن بود باید هواپیما در یک کشور به زمین بنشیند که صد در صد رادارهای نظامی آن را تو صفحه رادار میدیدن . بازم تاکید میکنم این هواپیما در خشکی سقوط کرده.
 
۱۳۹۲-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۸:۵۸
پسر خوب كجاي كاري آمريكا اول رادارها را خريده است بعد هواپيما را ربوده است
 
ن
۱۳۹۲-۱۲-۲۹ ۱۸:۴۶:۱۶
احتمالا اون موبایلا زیر شارژ در منزل صدا داده
 
ACI
۱۳۹۳-۰۱-۰۲ ۱۶:۳۸:۴۷
امکانش وجود داره ولی اگه توی خشکی سقوط میکرد موبایل ها هم نابود میشند!!!!!منم میگم ربوده نشده ولی حتی رادار های نظامی هم نتونستن اون رد یابی کنن!!!
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۹:۴۱:۳۷
آخه نادون اگرهوااپیما تو خشکی سقوت کنه منفجرمیشه وهمه چیز خاکسترمیشه حتی موبایل هاشون
 
پرستو
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۰۰:۲۴:۵۵
سلام. جسارتا فکر کنم بهتره از روشهای ارتباط با ارواح و دنیای ماورا باید به این هواپیمای گم شده دسترسی پیدا کرد.
 
صدرا
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۰۷:۲۱:۴۸
خدایا کمکشون کن پیش خونواده هاشون برگردت
 
United States
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۱۲:۱۶:۰۵
اگه ایران بود الان پیداش کرده بود
 
مهندس امیر
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۱۲:۱۶:۱۴
با توجه به اینکه مسیر هواپیما از روی اب ها می گذرد وباید که هواپیما ارتفاع بگیرد امکان اینکه از جو زمین خارج شده باشد وجود دارد.
امیدوارم که این کمکی به شما بکند
 
سلطان
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۲۲:۵۱:۳۳
مگه فیلم هندیه
 
محمد قناعتیان
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۱۴:۵۹:۴۷
شما بی عاطفه هستی
بیشتر مردم نگران هستند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۱۵:۲۷:۴۵
نکوبار که فرودگاه نداره رفته به وودی ایلند
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۲۱:۳۶:۲۴
مرسی از اخبارتون
امیدوارم که به سلامت تمام سرنشین به خانواده هاشان برگردند
به نظر من یه هواپیما ربایی بوده
 
بهروز عیدیان
United States
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۲۲:۵۷:۱۷
احتمالاباحوادث میانماردرارتباط است وهواپیماربوده شده است.
 
بهروز عیدیان
United States
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۲۳:۰۶:۴۲
درپاسخ یکی ازدوستان عزیز گفتم احتمال دارد باحوادث کشتاردر میانمار درارتباط باشد.وهواپیماربائی صورت گرفته باشد.زیرا دولت مالزی مسائلی را فاش نمیکند وسکوت اختیارنموده وبسیارمشکوک بنظر میرسد.دراطراف میانمار جزایر فراوانی وجود دارد.
 
حمید
۱۳۹۲-۱۲-۲۶ ۱۲:۲۷:۳۱
اصلاحیه: 1852 کیلومتر در ساعت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۱۴:۳۶:۰۲
سرعت 1852 كيلومتر برساعت يعني يك و نيم برابر سرعت صوت كه هواپيماي كنكورد نيز با ين سرعت پرواز نمي كرد بيشترين سرعت هواپيماهاي مسافربري كنوني نزديك به 1000 كيلومتر بر ساعت است .
 
خلیل سلیم زاده
۱۳۹۲-۱۲-۲۷ ۲۳:۵۳:۱۹
این موضوع درقرن حاضر بااین امکانات الکترونیکی با عقل سازگار نیست . بنده نظر اساتید مرتبط را می طلبم
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۲۲:۴۰:۱۷
انشاء الله پیدا می شود
 
sasan
۱۳۹۳-۰۱-۰۲ ۰۰:۵۰:۴۰
پس من چرا غرق بودم تهران که دریا نداره....
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۳ ۱۴:۱۸:۰۲
کلا معمای بزرگی شده این که موبایل هاشون زنگ میخوره الان بعد یک هفته شارژ اتمی هم داشتن دیگه خاموش میشد اگه هواپیما ربایی باشه خیلی حرفه ای عمل شده
 
azim
۱۳۹۳-۰۱-۰۴ ۱۱:۴۱:۰۶
سلام .انشالا همه درصحت وسلامت باشند. .....‏!‏ به نظرمن که این هواپیمان مالزی احتمال زیاد یا گرفتار مثلث برمودا شده ویا یک جاذبه قوی ان را به فضا کشانده باشده .باتشکر
 
shayan
۱۳۹۳-۰۱-۰۴ ۱۴:۱۲:۰۵
به نظر من اگه پیدا نکردند موضوع ارواح و جن در میان میاد
 
حسام
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۰۶:۵۶:۵۰
هامبتون بي سواديد أخيه أين حرف هارو إز كجاتون در مياريد ؟
 
مهدی تکه
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۵:۴۵:۳۹
تا چند ساعت سوخت داشته؟ هیچ یک از مسئولان چیزی در این مورد نگفته اند شاید از جایی تغذیه می شوند... !
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۹ ۱۷:۳۳:۱۲
سلام.شاید حق تعالی امر کردند که با پنهان ماندن این موضوع،خانواده های مسافرین کمی نظر به خدا کنند و در مساجد او را بخوانند...
 
نیلو
۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۰۹:۲۸:۵۱
با سلام
هواپیما تواقیانوس هند سقوط کرده و باید زیر دریایی بفرستند تا پیداش کنند
یادتون باشه بعضی موبایلها ضد آبند و زنگ خوری دارند اما کسی جواب نمیده
روحشان شاد 
 
حنانه
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۰:۴۸:۲۱
حتی اگه بعضی از موبایل ها هم ضد اب بوده باشند با این حال تو اب که سیگنالی وجد نداره که زنگ بخورند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۰۱:۱۲:۱۳
1852 كيلومتر بر ساعت يك و نيم برابر سرعت صوت ميشه كه حتي كنكورد هم با اين سرعت پرواز نمي كرد 1852 متر بر دقيقه هم درست نيست حداكثر سرعت هواپيماهاي مسافربري نزديك به 1000 كيلومتر يا حدود 625 مايل بر ساعته كه مي تونيد بر حسب دقيقه يا ثانيه سرعتشو محاسبه كنيد برحسب دقيقه 15 كيلو متر يا 250 متر بر ثانيه ميشه .
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۲۱:۲۲:۳۴
چرا سقوط کرده خدا میدونه
 
علی ازاهواز
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۱۳:۲۳:۴۹
بنظرمن اگه مسلمون بودن حداقل از239نفرمفقودشده خانواده یکیشون شب قبل خواب کشته شدن ویا ناپدیدشدن عزیزانشون رو میدیدن !؟ بایدازطریق تله پاتی باخانواده مسافران دنبال رداین پرواز اسرارآمیزباشیم!،، متشکرم
 
روز مره
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۱۴:۰۱:۳۹
این هواپیما با جنگ الکترونیک از روی زمین کنترل شده یا به اصطلاح هک شده، در دقائق اولیه با کنترل سیستم اتوماتیک هواپیما کسانی‌ که پشت این هواپیما ربای الکترونیک بودند ، ایرتفا پرواز هواپیما را به ۴۵۰۰۰ فوت افزایش دادند تا خدمه پرواز و مسافران دچار کمبود اکسیژن شوند و به سرعت به خواب و اغما بروند، و با سرعت دوباره برای عدم رهگیری از سوی رادار به ارتفاع ۵۰۰۰ فوت کاهش ارتفاع داده شده. و بدون مزاحمت با کنترل سیستم اتو ماتیک هواپیما برای ۷ ساعت به صورت خودکار به عمق اقیانوس هند فرستاده شده و در آنجا سر به نیست گردیده، اما اگر سوال شود که چگونه ماسک اکسیژن کار نکرده باید گفت اگر اناه می‌توانند که سیستم کامپیوتر هواپیما را در در دست گیرند حتما هم می‌توانند سیستم خودکار اکسیژن کمکی‌ را از کار بیندازند و این سیستم حداکثر میتواند ۱۰ دقیقه اکسیژن مورد نیاز را فراهم کند.اما چرا این هواپیما ربای الکترونیک صورت گرفت؟، دقیقا در سال ۲۰۱۲ یک هواپیما فوق پیشرفته روسیه به نام سوخو ۱۰۰ با ۳۵ مسافر اندونزی در همین منطقه در اولین پرواز تجاری آن به همین صورت ربوده شد و به کوه برخورد کرد که در همان زمان روسها آمریکا را مسول آن دانستند و آمریکا را متهم کردند در انتقام از همکاری روسها با ایران در زمین گیر کردن یکی‌ از پیشرفته‌ترین پهبادهای ضّد رادار آمریکا در ایران این عمل را انجام داده و حق مقابله به مثل را برای خود محفوظ دانستند و این بار روسها در بهترین زمان ممکن یعنی‌ گرفتن کریمه که برای روسها بسیار حیاطی است این بلا را سر یکی‌ از پیشرفته‌ترین محصولات بوینگ آمریکا یعنی‌ بوئینگ ۷۷۷ آوردند، اما چرا در مالزی، اولا اینکه این کشورها برای خود قوانین ناا نوشته یی دارند که رقابتهای خود را در کشورهای جهان سوم انجام دهند و دوم اینکه این اتفاق دقیقاً برای هوپیمی روسی در همین منطقه رخ داد و آخر اینکه هر چند روسها دشمن اصلی‌ خود را غرب و آمریکا میدانند ولی‌ به دلیل قدرت گرفتن پیش از بیش چین و داشتن هزاران کیلومتر مرز زمینی‌ با چین از دادن هشدار به چین نیز هر از چند گاهی خودداري نميكند
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۱-۰۹ ۱۴:۵۴:۲۵
نمیشه از طریق گوشی ردیابی شون کرد؟
 
حجت
United States
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۰۹:۵۷:۲۳
اقیانوس یه وجب نیست که اب با هزاران متر عمق .اما اگه سالم هستن موبایل یکیشون انتن میداد .امیدوارم زنه باشن.
 
كوشا
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۱:۴۳:۲۲
وقتى يك سوزن در يك كاهدان ميافتد ، شانس پيدا كردن ان چقدر است ؟ حالا جستجوگران تازه بايد كاهدان را كه دريك منطقه به وسعت الاسكا است در جنوب اقيانوس هند پيدا كنند.
 
لیلا
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۵:۱۷:۰۴
من میگم توسط ادم فضاییا ربوده شده!!!!!!!!!!
 
محسن
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۶:۵۷:۵۰
به نظر من دارن همين جورى تاب ميخورن
 
عشق کوشا
Finland
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۳:۱۵:۱۸
روحشان شاد ان ها الان در فضا به سر می برند چاکرتونم دوست دارم کوشا
 
Sami
Germany
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۱:۱۵:۵۹
به نظر من هواپیما ربایی بوده وگرنه اگه هرچیز دیگه ای بود تا حالا حداقل یه سرنخی پیدا میشد امیدوارم همشون سالم باشند.توکل برخدا
 
فاطیما
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۴:۴۴:۵۹
الانکه سه هفته گذشته من همینجا اعلام می کنم دارن اشتباه می گردن . هواپیما در شمال اقیانوس هند سقوط کرده بین 60 -70 درجه روی خط استوا. می گین نه؟ حالا این پیش بینی رو از من داشته باشین تا خبرش برسه .
 
civil eng
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۱۶:۱۴:۵۲
احتمالا" خرابکاری بوده است.
 
علاالدین-کارشناس ارشد سازه
۱۳۹۳-۰۱-۲۸ ۱۹:۱۳:۱۹
آقایون وخانوم ها توجه کنند
لطفا کسی شخصیتشو با تمسخر به دیگران به سخوه نگیره مسئله شوخی نیست جان 239 انسان در کار است به اضافه خانوادهاشون
پس لطفا اگر کسی نظر کارشناسی داره نظر بده بقیه استفاده کنند
به نظر بنده چون ارتباط مسافران قطع میباشد و هواپیما از رادار خارج شده دو حالت وجود دارد.
1- هواپیما سقوط کرده باشد که دراینصورت خداوندمتعال همه را بیامرزد اگر چه غیرمسلمان باشند
2- ربوده شده باشد که چون تا حالا درخواستی از گروگان گیران نشده است -پس ربوده شدن ازجنبه داخلت بیگانگان محتمل تر است باتوجه به پیام بالایی سایت روزمره
 
حميدفريمان
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۷:۵۵
شايد رفتن پيك نيك .بعدشم مگه ميشه گوشي زنگ بخوره ولي جواب نده اصلا امكان پذير نيست!!!!!
 
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.