داخلی     خبر     اقتصادی
# # #
توصيه مطلب
۰
تاثیرات تغییر نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۲
مرجع : خبرگزاری مهر
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از امضای قرارداد همکاری تا دو ماه آینده با بورس عمان خبرداد و با بیان اینکه راه اندازی بورس تاجیکستان با همکاری ایران منتفی شده است، در مورد تاثیر بازنگری نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه گفت: باید ببینیم که چگونه در این باره تصمیم گیری خواهد شد.
تاثیرات تغییر نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه
به گزارش افکارنیوز، علی صالح آبادی با اشاره به همکاری ها و امضای تفاهم نامه های مشترک برای توسعه بازار سرمایه با سایر کشورها و کشورهای منطقه گفت: اخیرا برای بهره برداری از زبان گزارشگری توسعه پذیر (XBRL) در بازار سرمایه کشورمان، رئیس سازمان بورس عمان به ایران دعوت شده بود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه عمانی ها به دنبال راه اندازی (XBRL) در کشورشان هستند، تصریح کرد: آنها برای استفاده از تجارب بازار سرمایه ایران ابراز علاقه کردند.

وی افزود: عمانی ها در جریان بازدید از بازار سرمایه، بورس تهران و بورس کالا از پیشرفت های ما در زمینه (XBRL) قرار گرفتند و قرار شد که ما برای راه اندازی (XBRL) در عمان به آنها کمک کنیم.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: بورس تهران تا دو ماه آینده با بورس مسقط ( بورس عمان) تفاهم نامه همکاری منعقد خواهد کرد، همچنین قرار شد شرکت های سپرده گذاری و کانون کارگزاران دو کشور تفاهم نامه همکاری امضا کنند.

صالح آبادی در مورد کمک ایران به راه اندازی بورس تاجیکستان که چند سال پیش مطرح شده بود، گفت: این موضوع به نتیجه نرسید. البته ما از طریق سفارتخانه ایران در تاجیکستان آمادگی خود را اعلام کرده بودیم اما آنها اقدامی در این زمینه صورت ندادند و علاقه ای نشان ندادند، شاید در برنامه آنها راه اندازی بورس مدنظر نبوده است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این سئوال که بازنگری و افزایش نرخ سود بانکی چه تاثیری می تواند در بازار سرماه داشته باشد، گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم که چگونه در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.
کد مطلب: 281413
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.