داخلی     خبر     اجتماعی
# # #
توصيه مطلب
۱
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۲
مرجع : خبرگزاری فارس
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۲ خبر داد.
آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری
به گزارش افکارنیوز، حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد و داوطلبان تا روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه مهلت دارند تا کارت خود را دریافت کنند.

وی بیان داشت: با توجه به برگزاری آزمون نیمه دکتری سال ۹۲ در دو نوبت صبح و عصر، برای داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون دو کارت در نظر گرفته شده است که داوطلبان باید نسبت به پرینت هر دو کارت (نوبت صبح و نوبت عصر) اقدام و برای شرکت در آزمون هر نوبت از کارت مربوط به همان نوبت استفاده کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: بر روی دو کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان شماره داوطلبی یکسان درج شده است.

توکلی بیان داشت: داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالی در کارت ورود به جلسه آزمون خود باید در روز چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۶ و ۱۷ اسفندماه به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: آزمون‌های اختصاصی و استعداد تحصیلی داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ در نوبت صبح و آزمون زبان ( انگلیسی، آلمانی، روسی، فرانسه) در نوبت عصر برگزار می‌شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: در نوبت صبح به هر پاسخ صحیح ۳ نمره مثبت و برای خنثی کردن پاسخ‌های حدسی و تصادفی به هر پاسخ غلط یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.

به گفته توکلی، آزمون زبان که در نوبت عصر برگزار می‌شود نمره منفی ندارد و برای پاسخ‌های صحیح، نمره مثبت در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۲۷ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۱.۱۰ شرکت کنندگان را زنان و ۵۸.۸۳ درصد شرکت کنندگان را مردان تشکیل می‌دهند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد شرکت کنندگان در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱، ۳۹ هزار و ۳۷۴ نفر بیش‌تر است.

توکلی اضافه کرد: تعداد ۸۵ هزار و ۳۲۷ داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی، ۳۴ هزار و ۲۵۲ داوطلب در گروه آزمایشی علوم پایه، ۴۲ هزار و ۷۶۹ داوطلب در گروه آزمایشی فنی و مهندسی، ۲۱ هزار و ۲۹۰ داوطلب در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی، ۸ هزار و ۳۰۲ نفر در گروه آزمایشی هنر، ۳ هزار و ۲۴۴ داوطلب در گروه آزمایشی علوم پزشکی، هزار و ۸۲۶ داوطلب در گروه آزمایشی دامپزشکی، ۱۵ هزار و ۳۰۹ نفر در گروه آزمایشی زبان و ۵ هزار و ۴۹۸ داوطلب در گروه آزمایشی تربیت بدنی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۲ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز جمعه ۱۸ اسفندماه در ۳۷ شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود
کد مطلب: 199712
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.