داخلی     خبر     سياسی
# # #
مشاور جوان رییس جمهور:تخریب مشایی به خاطر گفتمان احمدی نژاد است
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۳۷
معاون استانهاي مشاورين جوان رياست جمهوري در جمع گروه 72 ایران اسلامی گفت:غرب با پشتوانه‌ي تمدني كه بر آمده از عصر خرد است اكنون در پي جهان مي‌تازد و ابراز وجود مي‌كند.
به گزراش افکار نیوز افراشته در ادامه افزود: دنياي غرب با متفكراني چون آدام اسميت در عرصه‌ي اقتصادي، راسل در عرصه‌ي اجتماعي، منتسكيو در عرصه‌ي سياست حيات جديد خود را آغاز كرد و به توليد علم پرداخت در حالي كه در اي سوي عالم در انفعال ادامه حيات داده‌ايم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به لزوم پاسخ به نواي رهبر فرزانه‌ي انقلاب مبني بر اهميت مضاعف به توليد علم در كشور و اينكه ظرف ۵۰ سال آينده زبان علم در جهان زبان فارسي باشد معنادار توصيف كرد و گفت: اين كار يكبار در حوز‌ه‌ي سياست به دست تواناي اما راحل با تشكيل جمهوري اسلامي براساس تئوري ولايت فقيه صورت گرفت و با پشت كار به مدل تبديل شد.
معاون استانهاي‌ مشاورين جوان رييس جمهور با طرح اين مسئله درباره اظهارات رحيم مشايي و مباحثي كه به دنبال آن پديد آمده است، تصريح كرد: حال كه يك نفر دل به دريا زده و وارد عرصه دشوار نظريه پردازي شده و براي توليد فكر و تبديل ان به يك مدل تلاش مي‌كند متاسفانه كساني او را بر نمي‌تابند.
افراشته افزود: كسانيكه تنها ايراد ميگيريند‌، ازاين كار دست برداشته و وارد عرصه‌ي توليد فكر شوند.
وي خلا‌هاي سيستم آموزشي كشور را از مقطع ابتدائي تا دانشگاه نتيجه كم كاريها دانست و گفت: آيا خروجي اين سيستم آموزشي انسان مسلمان ولايي است.
معاون استانهاي مشاورين جوان رييس جمهور در بخش ديگري از سخنانش از پاره‌اي عملكرد‌ها انتقاد كرد وافزود: مردم سالاري ديني را امام راحل با تشكيل جمهوري اسلامي جزو باو‌رهاي ايرانيان كرد، حال سوال اين اينجاست كه چقدر تا بحال اين مهم تبيين شده است و به چه ميزان براساس آن مدل تعريف شده است؟
به گفته وي‌، در انديشه‌ي ايراني توليد علم يك وظيفه شرعي است و با اين نگاه وظيفه‌ي همگاني سنگين‌تر مي‌شود.
افراشته نيروسازي، برقراري ارتباط با جوانان كشور و تلاش براي كمك به پياده شدن ايده‌هاي رياست جمهوري را از وظايف گروه مشاورين جوان رييس جمهور دانست.
وي در ادامه تشكيل جلسه گروه مشاورين جوان با حضور هيات دولت و برگزاري همايشی كه شش مصوبه داشته و اداره‌ي جهان با مشاركت تمام كشورها، يكي از همين مصوبه‌ها بود را جزو كارنامه‌ي فعاليتهاي اين گروه عنوان كرد.
معاون استانهاي مشاورين جوان رييس جمهور در پايان با تاكيد بر اينكه عده‌اي قصد‌ دارند كه احمدي نژاد و گفتمان او را به چالش كشيده و كنار بزنند، اظهار داشت: تخريب مشائي و امثال او ريشه در چنين تفكري دارد.
کد مطلب: 6028
Share/Save/Bookmark