داخلی     خبر     فناوری
# # #
پس شکار این نوع هواپیماها توسط ایران
یک هواپیمای جاسوسی دیگر آمریکا هک شد!
جمعه ۹ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۳
برخی از دانشجویان نابغه دانشگاه تگزاس موفق شدند جدیدترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی موسوم به Dron را که مصارف جاسوسی داشت را تحت کنترل خود درآورند.
یک هواپیمای جاسوسی دیگر آمریکا هک شد!
سرویس بین الملل افکار نیوز - همین چندی پیش بود که از جدیدترین هواپیمای جاسوسی آمریکا در فارنت نوشتیم و انگار این هواپیمای جاسوسی نیز سرنوشتی محتوم دارد زیرا توسط دانشجویان دانشگاهی در امریکا مورد سرقت قرار گرفته است.

به گزارش افکار نیوز به نقل از فارنت ،برخی از دانشجویان نابغه دانشگاه تگزاس موفق شدند جدیدترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی موسوم به Dron را که مصارف جاسوسی داشت را تحت کنترل خود درآورند.

البته این یک پروژه بوده و بعد از موفقیت این پروژه این دانشجویان از وزارت امنیت داخلی آمریکا این موضع را جویا شده‌اند که چرا باید جدیدترین هواپیمای جاسوسی این کشورکه ارزش چند میلیون دلاری دارد با تجهیزاتی در حدود ۱۰۰۰ دلار مورد سرقت قرار بگیرد در حالی که به شدت توسط نیروهای نظامی مورد کنترل قرار می‌گیرد.

دولت آمریکا نگران آسیب پذیری از هواپیماهای بدون سرنشین خود بخصوص پس از اینکه توسط کشور عزیزمان در چند ماه پیش یکی از انان بدون آسیب به غرامت گرفته شد است و به تازگی نیز دانشجویان دانشگاه تگزاس به رهبری پروفسور تاد همفری با استفاده از تجهیزات GPS به جعل سیگنال‌های ارسال شده GPS به هواپیمای بدون سرنشین پرداختند و دانشجویان قادر به فریب هواپیمای بدون سرنشین شدند و درون مسیر دلخواه دانشجویان را در پیش گرفت تا این نگرانی بسیار عمیق تر شود.

این هک، یک مشکل جدی برای طرفداران استفاده داخلی از هواپیماهای بدون سرنشین است. اگر کسی با دلار۱۰۰۰ و کمی اطلاعات بتواند کنترل این هواپیمای بسیار پیشرفته را بدست بگیردچگونه دولت آمریکا میخواهد از این هواپیماها در ماموریتهای بسیار مهم بهره بگیرد.
کد مطلب: 117254
Share/Save/Bookmark