داخلی     خبر     اقتصادی
# # #
اعلام قیمت جدید شکر در هفته جاری
يکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۰
دبیر انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ایران با اعلام قیمت 1175 تومانی شکر درب کارخانجات تولیدی، از تعیین نرخ شکر بسته‌بندی برای مصرف‌کنندگان در هفته جاری خبرداد و گفت: هم اکنون ذخایر شکر، پاسخگوی نیاز 8 ماه کشور است.
بهمن دانایی در گفتگو با مهر، از تعیین قیمت ۱۱۷۵ تومانی برای هر کیلوگرم شکر درب کارخانه خبرداد و گفت: قیمت شکر بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی برای مصرف‌کنندگان در روزهای آینده از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام و به واحدهای عرضه کننده ابلاغ خواهد شد.

دبیر انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ایران افزود: در مقطعی از زمان، قیمت شکر در بازار به ۱۴۰۰ تومان نیز رسید، اما با تفاهم صورت گرفته میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارخانجات، قیمت شکر درب کارخانه، ۱۱۷۵ تومان تعیین شد.

وی تصریح کرد: میزان مصرف کشور در فصول مختلف سال متفاوت است، به این معنا که در ماههای تابستان، همراه با افزایش مصرف، میزان مصرف بالاتر می‌رود و به ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تن می‌رسد، اما در ماههای زمستان همین مصرف به ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تن تقلیل می‌یابد، اما به طور متوسط میانگین مصرف کشور هر ماه، ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تن است.

دانایی از عرضه مستقیم شکر با قیمت مناسب در نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا خبرداد و اظهارداشت: عرضه مستقیم شکر باعث کاهش دو تا سه حلقه واسطه و به تبع آن، کاهش قیمت می‌شود.

وی از افزایش میزان تولید شکر در کشور خبرداد و گفت: هم اکنون تولید شکر کشور از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشته است، ضمن اینکه حدود یک میلیون تن نیز شکر خام وارداتی برای تصفیه در اختیار کارخانجات تولیدکننده قرار می‌گیرد که بر این اساس پیش‌بینی می‌شود، که با موجودی یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر وارد سال ۹۱ شویم.

دانایی تصریح کرد: بر این اساس، نیاز ۸ ماه کشور را ذخیره داشته و در انبارها موجود داریم، ضمن اینکه از شهریورماه سال ۹۱ نیز، مجدد شکر تولیدی کارخانجات وارد بازار می‌شود. بنابراین جای هیچگونه نگرانی نیست.
کد مطلب: 81802
Share/Save/Bookmark