داخلی     خبر     بين الملل
# # #
واکنش کلینتون به اظهارات فیس بوکی القاعده
پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۴۲
وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، انتشار یک مطلب در صفحه فیس‌بوک که در آن گروهی وابسته به القاعده مسئولیت حمله به کنسولگری واشنگتن در بنغازی را دو ساعت پس از این حمله برعهده گرفته بود، منبع قابل استنادی به شمار نمی‌رود.
به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، هیلاری کیلنتون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: انتشار یک مطلب در فیس‌بوک به خودی خود یک مدرک به شمار نمی‌رود و به نظرم این مساله قرینه مویدی است مبنی بر این که گزارش دقیقی در زمان حمله به کنسولگری واشنگتن در بنغازی در اختیار نبود.

این در حالی است که پیش از این خبرگزاری رویترز از انتشار نامه‌های الکترونیکی خبر داد که در آن عنوان شده بود، کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا تنها دو ساعت پس از حمله به کنسولگری واشنگتن در بنغازی از این مساله آگاهی یافتند که گروه انصار‌ الشریعه که وابسته به القاعده است، مسئولیت انجام این حمله را بر عهده گرفته است.

کلینتون در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره این نامه‌های الکترونیکی عنوان داشت که وزارت امور خارجه آمریکا در حال بررسی این مساله است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: گروه مستقل بررسی این مساله در حال تلاش برای تحقیق درباره این موضوع است و ما به زودی درخواهیم یافت که چه اتفاقی افتاده است.

کلینتون تصریح کرد: ما هرآنچه لازم است، انجام خواهیم داد و افرادی را که در این جنایت دست داشته‌اند، پای میز محاکمه خواهیم کشاند.

از سوی دیگر، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی درباره این نامه‌های الکترونیکی اظهار داشت: گروه انصار‌ الشریعه مدتی بعد، مسئولیت حمله به کنسولگری واشنگتن در بنغازی را تکذیب کرده است.
کد مطلب: 159655
Share/Save/Bookmark
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.