داخلی     خبر     ورزش
# # #
حریفان ایران در لیک جهانی والیبال مشخص شد
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۳:۱۰
گروه بندی لیگ جهانی والیبال در نشست هماهنگی این رقابت ها در شهر لوزان سوییس برگزار شد و تیم ملی والیبال کشورمان حریفان خود در این رقابت ها را شناخت.
حریفان ایران در لیک جهانی والیبال مشخص شد
به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات با حضور ۱۸ تیم و در سه گروه شش تیمی برگزار خواهد شد و گروه بندی دور مقدماتی این رقابت ها بر اساس رده بندی جهانی تیم های شرکت کننده است.

تیم ملی ایران (WR۱۴)در گروه دوم این رقابت ها با تیم های روسیه (WR۲)، ایتالیا(WR۳)، کوبا،(WR۶) صربستان(WR۷) و آلمان (WR۱۰)همگروه شد و تیم های برزیل(WR۱)، لهستان(WR۴)، ایالات متحده(WR۵)، بلغارستان(WR۸)، آرژانتین(WR۹) و فرانسه (WR۱۶)در گروه اول قرار گرفتند.

تیم های کانادا(WR۱۸)، کره جنوبی(WR۲۲)، فنلاند(WR۳۱)، هلند (WR۴۱)و دو تیم دیگر که ۱۵ دسامبر (۲۵ دیماه ۹۱) از سوی کمیته اجرایی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) اعلام خواهد شد، در گروه سوم این رقابت ها حضور دارند.

دور نخست یا بین قاره ای این رقابت ها از ۳۱ می سال ۲۰۱۳ برابر با ۱۱ خردادماه سال آینده به مدت پنج هفته برگزار خواهد شد که تیم های اول تا سوم هر گروه که در رده بندی جهانی در جایگاه بالاتری قرار دارند، سه میزبانی خواهند داشت و در دو بار مهمان حریفان می شوند.

بدین ترتیب در گروه دوم این رقابت ها که تیم ملی والیبال ایران قرار دارد، تیم های روسیه، ایتالیا و کوبا در سه بازی دور بین قاره ای میزبان خواهند بود و در دو بازی مهمان می شوند.صعود به مرحله نهایی این رقابت ها نیز به این صورت خواهد بود که از گروه های اول و دوم سه تیم برتر به همراه بهترین تیم گروه سوم به مرحله نهایی صعود می کنند که با تیم میزبان هشت تیم مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال را تشکیل می دهند.

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال نیز از ۲۶ تا ۳۱ جولای ۲۰۱۳ برابر با ۱۶ تا ۲۱ تیرماه سال ۹۲ برگزار خواهد شد که میزبان این مرحله نیز آخر ژانویه سال ۲۰۱۳ معرفی می شود.

لازم به ذکر است دکتر محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال کشورمان به عنوان عضو دپارتمان لیگ جهانی در این اجلاس حضور دارد.

گروه بندی لیگ جهانی ۲۰۱۳:

گروه اول: برزیل (WR۱)، لهستان (WR۴)، ایالات متحده آمریکا (WR۵)، بلغارستان (WR۸)، آرژانتین (WR۹) و فرانسه (WR۱۶)

گروه دوم: روسیه (WR۲)، ایتالیا (WR۳)، کوبا (WR۶)، صربستان (WR۷)، آلمان (WR۱۰)، ایران (WR۱۴)

گروه سه: کانادا (WR۱۸)، کره (WR۲۲)، فنلاند (WR۳۱)، هلند (WR۴۱)، دو تیم بعدا اعلام می شوند.
کد مطلب: 169862
Share/Save/Bookmark
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با افکار نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.